Meğersem Flipboard dergim, blog’umun en büyük düşmanıymış!

Cagan Caglar Flipboard Magazine

Yeni yıla girince adettendir hepimiz yeni yıl kararlarını düşünmeye başlarız. Benim de uzun zamandır bloglarımı konsalide etmek, tek adreste toplamak ve daha sık güncelleme isteğim vardı. Farkettim ki konu konsalidasyon değil, zaman asla değil, -gerçekten- tembellik te değil. Tamamen Flipboard!

Ipad kullanıcıları yakından tanır; Flipboard kişisel bir dergi platformu. Neden Ipad’çiler dediğim dikkatinizi çektiyse kısa özet; şu anda bütün mobil plaformlarda uygulaması olan Flipboard öncelikle Ipad için uygulama geliştirdi, hatta 2010 senesinde Apple’ın önerdiği en iyi uygulama idi.

İtiraf etmek gerekirse Flipboard ile tanışana kadar Ipad’im benim için Iphone’un büyük ekranlısı idi. Flipboard uygulamasını kullanmaya başladıktan sonra okuduğum ve paylaştığım içerikte doğru orantılı arttı. Uygulamanın harika bir kullanıcı dostu arayüzü var. Sanki bir dergi okuyormuşcanıza bir çok makaleye hızlıca göz atmanızı, eğer konu ve kısa içerik ilginizi çekerse de uygulamadan çıkmadan okumanızı sağlıyor.

Geçen sene kullanıcıların dergilerini oluşturmalarına izin vermeleri ile ben de kendi dergimi oluşturdum. Sosyal medyada gördüğüm dijital, teknoloji ve medya konularına ilişkin -genelde ingilizce- haberleri “Anything Digital” ismindeki kişisel dergime flip’liyorum. Takip etmek isterseniz tık tık!

Faydası mı ne olur diye sorarsanız sizin kişisel dijital koçunuz olacağımı düşünebilirsiniz, gündemde en ilgimi çeken konuları seçip, tek platformdan size ulaştıyor olacağım.

Yorumlarınızı beklerim.

Category : içerik, mobil
Tags :