SXSW etkinliği bu sene de zihinlerde güzel tatlar bıraktı…

Dünyada dijital alanda bir çok etkinlik düzenleniyor. Bir çoğu gündemi takip eden, günlük işlerimizi daha iyi nasıl yapabiliriz sorusuna cevap veren etkinlikler. Bazı etkinlikler var ki, günlük operasyon işlerimizden çok, bize fikir jimnastiği yaptıran, kolay yolu değil, keşfedilmemiş olanı bulmamızı sağlayan.

İşte SXSW böyle bir etkinlik. Yapıldığı yer bile bir entarasan :) Texas’ın Austin kasabasında her yıl 1 hafta süre ile düzenleniyor. Sadece sosyal medya, mobil de konuşulmuyor üstelik. Interaktif etkinliklerden, film ve müzik festivaline doğru ilerleyen geniş bir konu yelpazesi de var. Türkiye’den katılımın her yıl arttığı etkinlik için Türkçe en iyi notları Bigumigu sitesinde bulabilirsiniz. Ekip senelerdir Austin’e gitmenin de verdiği deneyimle her sene kendilerini aşıyor, Austin rüzgarını buraya kadar getiriyor. Sitelerine buradan ulaşabilirsiniz.

SXSW neden bu kadar önemli derseniz; gerek katılımcı profili, gerekse 1 haftalık etkinlikte en önemli amacın beyinleri re-start etmek olduğunu ifade edebilirim. Gücü ile ilgili en sevdiğim örnek kesinlikle Twitter. 2007 senesinde çok niche bir sosyal medya sitesiyken 1 hafta içerisinde Austin sayesinde ziyaretlerini 3 katına çıkararak, bugünkü Twitter haline gelir.

Etkinlikle ilgili bir çok blog yazısı ve sunum paylaşılıyor internette. Kısa vaktim var, neymiş bu SXSW diyorsanız, size önerim Bigumigu sitesine göz attıktan sonra aşağıdaki sunumdaki sözcükler ile kendinizi Austin rüzgarına bırakmanız..
İyi beslenmeler :)

Category : etkinlik
Tags :